خانه موسیقی

مشخصات پروژه (نمونه موردی)

Music House نام پروژه
TWS & Partners معماران
Kota Tangerang Selatan, Indonesia موقعیت
۲۰۱۷ سال ساخت
۴۲۰٫۰ m2 مساحت

توضیحات پروژه

 

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\428-Music_House_(TWS_TSS).jpg

خانه موسیقی یک مجتمع مسکونی به مساحت ۴۲۰ متر مربع است که در Alam Sutera، اندونزی، برای یک خانواده موسیقی دان ساخته شده است.این خانه برای فعالیتهای خانواده و مهمانان،مانند نواختن ساز و تمرین طراحی شده است.

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\267-Music_House_(TWS_TSS).jpg

ساختمان به عنوان مفهوم طراحی آن، تداوم و هارمونی از نژادهای تن های موسیقی را بر عهده دارد نمای آن از دو نوع عنصر،صلب و نیمه شفاف تشکیل شده است ،درست همانطور که موسیقی دارای وزن صوتی است.نمای صلب سنگینی را نشان می دهد مانند tenor, baritone یا bass و نما نیمه شفاف آواز با تن صدای بالا را نشان می دهد.نما صلب با مصالحی مانند بتن نمایان شده،در حالی که عنصر نیمه شفاف با شیشه و کوره بتنی برای ایجاد اثر نه چندان شفاف نمایش داده شده است.

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\1st_Floor_Plan.jpg

شکل نهایی ساختمان نتیجه یک فرم پایه است.این فرم یکپارچه است که باعث تداوم و اتصال طبقه اول تا طبقه دوم می شود.حجم ساختمان در پشت بیشتر از جلوی آن ساخته شده تا آهنگ جریان موسیقی را بخواند ، شبیه به اینکه چگونه موسیقی از تن کم به تن بالا می رود.از منظر داخلی ،این خانه استفاده از پارتیشن ها را برای ایجاد فضای زندگی مدوام و باز کاهش داده است.پله یک جریان فضایی ایجاد کرده و همچنین به عنوان یک فضا برای نمایش آثار هنری نیز عمل میکند.

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\330-Music_House_(TWS_TSS).jpg

در داخل خانه،فضای بزرگ نیمه شفاف به عنوان اتاق نشیمن عمل میکند.سپس این فضا متصل میشود به فضای ناهار خوری و آشپزخانه و یک تراس بزرگ با پنجره مشبک که به عنوان منطقه ای برای تمرین موسیقی است. تراس با درب شیشه ای منحنی با شیشه ای محصور شده است تا بتواند پویایی و طرح باز را ایجاد کند.

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\f.jpg

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\105-Music_House_(TWS_TSS).jpg

نقشه ها

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\Roof_Plan.jpg C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\2nd_Floor_Plan.jpg C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\PLAN_Concept.jpg

تصاویر پروژه

C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\236-Music_House_(TWS_TSS).jpg C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\011-Music_House_(TWS_TSS).jpg C:\Users\FAEZEH\Desktop\music house\341-Music_House_(TWS_TSS).jpg

کلید واژه ها

خانه موسیقی-بتن-شیشه-فائزه صالحیHouse Music-TWS & Partners– Kota Tangerang Selatan, Indonesia

لینک در سایت آرک دیلی انگلیسی

https://www.archdaily.com/898319/music-house-tws-and-partners
لینک در سایت آرک دیلی فارسی
http://www.irarchdaily.com/?archdailypost=3921

مترجم : خانم فائزه صالحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *