ایستگاه اتوبوس ولنج

Bus Station Velenje / Guzic Trplan arhitekti d.o.o.

شرح متن ارائه شده توسط معماران. ساختمان در خیابان اصلی دور زدن مرکز شهر واقع شده است که برای ساختمان های عمومی و تجاری طراحی شده است. با توجه به برنامه های مختلف، خیابان یک فضای نامعلوم و بی نظم ایجاد می کند. ایده طراحی ایستگاه اتوبوس Velenje ایجاد یک حجم شناور انتزاعی در یک فضای عمومی باز است. ساختمان با تصویر معمولی آن از غشای نما و تقسیم بندی حجم، یک مداخله شهری جدید را با یک تصویر روزانه و شبانه معمولی شکل می دهد.

با وجود برنامه متنوع خود، این شی به عنوان یک کل یکپارچه عمل می کند که با تصویر و شکل آن در خیابان ظاهر می شود و به وضوح شخصیت عمومی آن را تعریف می کند. تصویر گرافیکی کلی نمای خارجی به عنوان انتزاعی از یک صفحه نمایش اطلاعات الکترونیکی در ایستگاه های ترافیکی و یک تصویر شبانه از روشنایی  شهر که اثر” شب تاب شهر” را ایجاد می کند ساخته شده است.

حجم سفید اصلی ساختمان بر روی پایه سبز رنگ  قرار می گیرد که منطقه ای برجسته از نقشه ایستگاه اتوبوس را تشکیل می دهد و در عین حال با پارک در پسزمینه نیز ترکیب میشود. طبقه پایین ساختمان، که در آن پلاتفرم ایستگاه اتوبوس واقع شده است، به عنوان یک فضای عمومی سیار طراحی شده با تاکید بر سازمان حمل و نقل ایستگاه طراحی شده است. حجم ساختمان “شناور”آنطرف ترمینال حمل و نقل به دو بخش عملکردی، گاراژ عمومی و یک برج اداری تقسیم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *